A levegő párásítás energiaköltségei
Az energiaköltségek összehasonlítása!
A beszerzési és karbantartási költségek mellett a különböző levegő párásító rendszerek energiaköltségeit is figyelembe kell venni az összehasonlítás során. A gőzpárásítók más rendszerekkel összehasonlítva a legkedvezőtlenebb energetikai és költségbeli szintet érik el. Az elektromosan fűtött gőzpárásítók áramfogyasztása mintegy tízszerese a fúvókás párásítónak, ami nagyon negatív hatással van a költség-haszon-arányra. Ehhez társul még a gőz levegő párásítók "gőzölgés" miatti, nemkívánatos további melegítő hatása a helyiségben.
A fúvókás levegő párásítók energiamérlege jobb
A sűrített levegős rendszerekkel összehasonlítva a magas nyomású párásító rendszerek lényegesen magasabb teljesítményt (max. 54 kg/h) nyújtanak, és mindössze az áramköltségek töredékével járnak. Ezen rendszerek a vizet egy magasnyomású pumpával (75 bar) és speciális titánium-fúvókákkal mikrofinomságúra porlasztja, és mindezt szinte teljesen hangtalanul. A gyakran frekvenciavezérelt magasnyomású pumpának ehhez mindössze 700 W-ra van szüksége.
A sűrített levegős rendszerekkel összehasonlítva a magas nyomású párásító rendszerek lényegesen magasabb teljesítményt (max. 54 kg/h) nyújtanak, és mindössze az áramköltségek töredékével járnak. Ezek a rendszerek a magasnyomású pumpával (75 bar) és egy speciális titánium-fúvókával mikrofinomsággal, szinte zajtalanul porlasztják el a vizet. A gyakran frekvenciavezérelt magasnyomású pumpának ehhez mindössze 700 W-ra van szüksége.
Adiabatikus hűtőhatás
A direkt helyiség párásítás pozitív mellékhatása a kiegészítő adiabatikus párolgási hűtés. A 100 kg/h-s párásítási teljesítmény kb. 63 kW hűtési teljesítményt eredményez. Ezáltal a helyiség hőmérséklete kb. 2°C és 5°C között csökkenthető, és az alkalmazott klímaberendezések igénybevételének csökkentését is eredményezi.
A magasnyomású fúvókás levegő párásítás előnyei